+380678001781
Консультація менеджерів Оберіть потрібний номер,
виклик почнеться автоматично
Зателефонуйте мені
Зателефонуйте мені
9:00 - 18:00 пн - пт
  • 0
  • 0
  • 0
2024-11-11 15:58:17
29

Як привчити кішку до лотка: особливості процесу

Привчання до туалету – процес, з яким стикається кожен власник пухнастика. Часто це відбувається швидко, проте в деяких випадках доводиться приділити більше часу й терпіння. Розглянемо докладно, як привчити кішку до лотка. 

Коти від природи охайні, вони ретельно вилизують кожну ділянку свого тіла вранці. Проте ходіння до туалету – це звичка, яка має сформуватися якомога раніше. Привчити можна як кошеня, так і дорослого котика, проте це важливо робити правильно. Головне – не сварити тваринку, не кричати й відмовитися від фізичних покарань.

Коли потрібно привчати кота до лотка

Цей процес варто починати якомога раніше, оптимально з 2 місяців, проте можна й раніше. Ваш улюбленець буде охоче користуватися лотком, тільки-но зрозуміє, чого саме від нього хочуть. Для навчання знадобиться від декількох днів до 2–3 тижнів, при цьому доведеться проявити терпіння, бути лагідним і наполегливим.

Цікаво! Якщо кошеня живе у вас разом із матір’ю, питання привчання до лотка не стоятиме. Все тому, що малюки охоче повторюють дії дорослих, спостерігаючи за їхньою поведінкою. Коли кошеняті виповнюється місяць, воно копіює все, що робить мама.


Пухнастик не обов’язково має оселитися у вас малюком. Буває, що виникає питання, як привчити дорослу кішку до лотка (наприклад, якщо ви взяли її з вулиці). Процес потрібно розпочинати відразу, як тваринка з’явилася у вас удома. Будьте готові, що дорослий котик привчається не так швидко й легко, тому доведеться проявити більше терпіння.

Ось корисні поради, як навчити вуличну кішку ходити до лотка:

  • обмежуйте доступ до місць, які можуть зацікавити тваринку (наприклад, теплого килимка у ванній кімнаті або вашій спальні);
  • будьте терплячими й лагідними, допоможіть котику зрозуміти, де саме знаходиться туалет, передбачте простий доступ до лотка;
  • уникайте негативної реакції та лайки, адже тоді кіт шукатиме затишні й непомітні місця для того, щоб сходити в туалет.

Якщо ви взяли дорослого домашнього котика, ймовірно, він уже ходив на лоток раніше. Отже, вам потрібно привчати його не з нуля, а на новому місці. Щоб зробити це швидко й успішно, поцікавтесь у попередніх господарів (якщо є можливість), яким лотком та наповнювачем вони користувалися раніше, яке місце в будинку вибирали для туалету.

Привчання кота до лотка: на що звернути увагу

Щоб розпочати цей процес, вам знадобляться не тільки час і терпіння. Якщо це дорослий котик, доведеться привчати його до нового лотка чи місця, кошеняті також знадобиться придбати спеціальний засіб. Облаштування туалету – перше, чим потрібно зайнятися, коли у вас удома з’являється пухнастик.

Вибір лотка

Перше правило – він має подобатися тваринці й бути комфортним. Краще вибирати моделі з високими бортиками до 10 см, адже котики люблять заривати екскременти та в процесі можуть розкидати наповнювач. Проте така модель може бути незручною для кошеняти або літнього кота, тому вибір залежить від віку.


Лотки поділяються на декілька типів:

  1. Відкриті. Мають бути високими та водночас зручними. Серед відкритих великий попит мають моделі з одним заниженим краєм. Якщо ваш пухнастик любить копатися, виберіть варіант із рамкою, щоб не довелося часто прибирати наповнювач.
  2. Відкриті з сіткою. Якщо виникає питання, як привчити кота до лотка без наповнювача, варто вибрати саме такий варіант. Проте не всім пухнастикам він до вподоби, це однозначно не найкраще рішення для кошеняти.
  3. Закриті. Так називаються невеликі будиночки з шаром наповнювача на дні. До закритого лотка зазвичай привчають сором’язливих котиків, які люблять робити свої справи там, де ніхто не бачить.

Цікаво! Останнім часом на ринку з’явилися самоочисні моделі. Це конструкції зі спеціальними механізмами, що автоматично прибирають забруднений матеріал.

Наповнювач

Перш ніж привчити кота до лотка у квартирі, часто відразу купують і цей матеріал. Наповнювачі поділяються на декілька типів:

  • бентонітовий. Добре вбирає запахи та рідину, утворює грудки, які легко прибрати лопаткою. Привчаючи кошеня до лотка з наповнювачем такого типу, вибирайте дрібну фракцію, адже вона не тисне на маленькі лапки. Крім того, є ароматизовані варіанти;
  • деревний. Екологічно чистий матеріал, який має приємний аромат. Після забруднення його можна застосовувати як добрива;
  • силікагелевий. Краще за інші маскує запах та абсорбує вологу, використовується економно (якщо щодня прибирати забруднені грудочки).

Перш ніж привчити до лотка сіамську, бенгальську, шотландську чи іншу кішку, враховуйте особливості породи. Якщо котик невеликий, підбирайте гранули відповідного розміру. Для ефективного використання товщина шару наповнювача має бути щонайменше 3–5 см.

Місце розташування

Якщо вам потрібно заново привчити кота до туалету, дізнайтеся, у якому місці будинку раніше стояв його лоток. У будь-якому разі доступ до нього має бути вільним, без найменших перешкод. Краще вибирати тихе, затишне місце, де котик почуватиметься в безпеці, коли робитиме свою справу.

Добре підійдуть ванна, туалет або затемнений куток коридору. Якщо вихованцю сподобається місце, він може почати ходити туди, куди потрібно, з першого разу. Це однаково працює, якщо ви привчаєте кішку до лотка з решіткою або без.


Важливо! Якщо кіт ігнорує лоток та залишає калюжі в інших місцях квартири, спробуйте змінити наповнювач чи сам туалет. Можливо, форма або розмір останнього незручні, чи тварині не подобається запах засипки.

Процес привчання кота до лотка: послідовність дій

Бенгальського котика та представників інших порід завжди привчають приблизно однаково. Багато залежить від ситуації. Ми вже визначилися, що питання, як привчити кошеня до лотка, якщо є кішка, зазвичай не постає. Проте коли малюк живе у вас сам, послідовність дій буде такою:

  • після того як кошеня поїсть або в тому разі, коли проявляє ознаки занепокоєння, посадіть його в лоток, щоб познайомити з ним;
  • висаджуйте в такий спосіб протягом кількох днів після пробудження та їжі;
  • якщо бачите, що кошеня стурбоване й бігає по кімнаті, перенесіть його в лоток;
  • якщо ви знайшли екскременти в іншому місці, візьміть їх серветкою та перенесіть до туалету – тоді кошеня швидше запам’ятає місце.

У такий спосіб відбувається привчання до закритого лотка чи будь-якого іншого.

Якщо у вас оселився дорослий пухнастик, швидко навчити його ходити в туалет не завжди вдається. Крім того, часто після розлуки з попереднім господарем чи зміни місця проживання котики відчувають стрес і можуть відмовлятися ходити на лоток. Спробуйте відтворити звичну для тваринки обстановку, якщо вона вам відома.

Привчати до лотка з сіткою потрібно вже після того, як кішка почала ходити в туалет у звичне для неї місце. Тоді можна зменшувати кількість наповнювача чи замінити його на обривки з газети, шматки туалетного паперу. Тоді тваринка поступово звикне ходити без нього.

Щоб уникнути проблем та прискорити процес, використовуйте спрей для привчання кота до лотка. Ним можна обробити сам туалет. Також є засоби, що відвертають увагу тварини від певних місць. Придбати все необхідне для привчання до лотка дорослого котика чи кошеняти ви можете в нашому інтернет-магазині з доставкою по Україні.

Популярні товари дивитися всі

Обговорення
Новий коментар