+380678001781
Консультація менеджерів Оберіть потрібний номер,
виклик почнеться автоматично
Зателефонуйте мені
Зателефонуйте мені
9:00 - 18:00 пн - пт
  • 0
  • 0
  • 0
2024-11-11 15:53:19
734

Як глистогонити собаку

Щоб уникнути розвитку гельмінтозу та пов'язаних із ним ускладнень, рекомендується періодично глистогонити собаку. Про те, навіщо потрібні профілактичні заходи і як часто їх варто проводити, розповімо далі.

Як зрозуміти, що у собаки глисти

Паразити у тварин можуть виявлятися низкою ознак, на які важливо звернути увагу. Симптоми глистів у собак наступні:

  • зниження апетиту;
  • втрата ваги;
  • млявість;
  • тьмяна шерсть;
  • здуття живота;
  • часті діареї, блювання.

Іноді в стільці можна побачити фрагменти глистів. Тварина може також чухати область ануса або «їздити» по підлозі, намагаючись вгамувати свербіж. З появою цих симптомів рекомендується звернутися до ветеринара для діагностики та лікування хвороби.

Яку шкоду завдають глисти організму собаки

Глисти завдають значної шкоди здоров'ю собаки, особливо при тривалому зараженні. Вони можуть ушкоджувати внутрішні органи (наприклад, кишківник, печінку та легені). Це призводить до появи запалень та погіршення функцій цих органів.

Глисти також поглинають поживні речовини з організму. У результаті виникає дефіцит вітамінів та мінералів, втрата ваги та ослаблення імунітету.


У молодих цуценят та ослаблених собак глистяні інвазії здатні викликати анемію, сильну діарею та блювання. Все це нерідко призводить до зневоднення та уповільнення зростання. Своєчасна діагностика та лікування допомагають уникнути ускладнень та зберегти здоров'я вихованця.

Коли обробляти дорослих собак від гельмінтів

Дорослим собакам рекомендується проводити глистування кожні 3 місяці для профілактики. Якщо ваш вихованець часто контактує з іншими тваринами, гуляє на природі чи полює, може знадобитися частіша дегельмінтизація – кожні 1–2 місяці.

Дегельмінтизація собак також проводиться перед вакцинацією або в'язкою, щоб знизити ризик передачі паразитів щенятам або посилити ефективність вакцини.

Краще використовувати препарати, рекомендовані ветеринаром, та періодично змінювати їх.

Глистування цуценят

Обробку щенят від гельмінтів починають із раннього віку:

  1. Перше глистування цуценят проводиться через 2–3 тижні після їх народження. Паразити можуть передаватися щенятам від матері, тому важливо розпочати обробку рано.
  2. Повторні обробки проводять кожні 2–3 тижні до 3 місяців, потім раз на місяць до досягнення 6 місяців.
  3. Подальша профілактика проводиться кожні 3 місяці, як і дорослим собакам.

Перед вакцинацією щенятам також потрібна глистогінна обробка, приблизно за 10–14 днів до щеплення, щоб підвищити ефективність вакцинації.

Як глистогонити вагітних та собак-годувальниць

Більшість протиглистових препаратів не можна давати собакам, які виношують щенят. Вкрай небажано застосовувати антигельмінтики в першу половину вагітності, коли формуються всі системи та органи плоду.


Ідеальний варіант – проглистогонити собаку за 10–14 днів до планової в'язки. Однак, якщо час втрачено, а позбутися паразитів необхідно, краще почекати настання другої половини вагітності. Варто розуміти, що робити це необхідно під наглядом ветеринарного лікаря, який підбере потрібний препарат.

Глистогонити собаку, що годує, можна одночасно з цуценятами, починаючи з 21 дня після пологів, а потім через два тижні. Але найкраще зачекати завершення лактації.

Дегельмінтизація перед вакцинацією

При введенні вакцини організм собаки формує імунітет проти тієї чи іншої хвороби. Якщо в цей період він буде ослаблений дією гельмінтів, то імунна відповідь не спрацює на повну силу й може розвинутись патологія.

Вакцинувати зараженого глистами улюбленця небезпечно. Токсини, які виділяють черв'яки, знижують захисні сили організму – він втрачає можливість пригнічувати введений вірус. Не менш важливим є те, скільки часу пройшло після процедури.

Особливості дегельмінтизації собак перед щепленням:

  • глистогонити тварину потрібно, як правило, за 7–10 днів до планової вакцинації;
  • препарат дають натще (за пів години до годування);
  • через 1,5–2 години після приймання антигельмінтного препарату собаці дають сорбент;
  • вихованцю забезпечують вільний доступ до чистої води, щоб уникнути зневоднення.

Якщо планується комплексна вакцинація, тобто протягом 12 місяців буде поставлено кілька щеплень, потрібно підлаштувати графік дегельмінтизації. Небажано проводити її частіше ніж чотири рази на рік.

Антигельмінтики: види препаратів та особливості вибору

Протипаразитарні препарати містять активні речовини, що знищують дорослі форми круглих і плоских черв'яків, перешкоджають їх подальшому розвитку. Сьогодні у ветеринарних аптеках та зоомагазинах представлені засоби як для цуценят, так і для дорослих собак. Антигельмінтики випускають у формі пігулок, суспензій, крапель, свічок, паст. Вони класифікуються за призначенням та принципом дії.


Підбирають препарат з урахуванням віку тварини. Попередньо потрібно здати лабораторні аналізи, щоб виявити тип паразитів, з якими належить боротися. Це забезпечить максимальну ефективність подальшого лікування. Ветеринар порекомендує відповідний формат ліків та підбере дозу залежно від ваги, особливостей харчування, загального стану здоров'я вихованця.

Найчастіше зараження паразитами відбувається через бліх. Тому перед тим, як глистогонити собаку, спочатку виводять комах-паразитів, що оселилися в шерсті. Щоб швидше вивести з організму загиблих глистів, можна дати собаці проносне.

Багато паразитів, що вражають домашніх улюбленців, можуть бути небезпечними для людини. З цієї причини профілактику рекомендується провести всім членам сім'ї.

Популярні товари дивитися всі

Обговорення
Новий коментар